Proiecte finalizate 2013

Deschiderea programului organizat de ASCOR Galati cu prilejul Sf.Ap. Andrei

L-am gasit pe Mesia, care se cheama Hristos !

Ca in fiecare an, ziua de 28 noiembrie este ziua in care debuteaza programul organizat de noi, atat pentru membrii nostri cat si pentru oaspetii de la alte filiale ASCOR din tara care doresc sa ne fie alaturi si care ne viziteaza, la marea Sarbatoarea a Sfantului Apotol Andrei.

Anul acesta, programul manifestarilor noastre, organizat cu binecuvantarea Inaltpreasfintiei Sale dr. Casian Craciun, Arhiepiscopul nostru, al Dunarii de Jos, se deruleaza pe perioada 28 noeimbrie – 1 decembrie.

Cum era si firesc primirea oaspetilor din tara, respectiv a filialelor: Iasi, Bacau, Tulcea si Constanta s-a facut intr-un mod oficial dar totodata prietenos si fratesc, motiv de bucurie atat pentru acestia cat si pentru membrilor nostri, multi dintre ei participand pentru prima oara, fiind in anul I de facultate.

A fost o mare bucurie si faptul ca am putut participa la o agapa, impreuna, dupa care oaspetii au fost cazati si au primit programul manifestarilor organizate de catre noi, participand apoi la etapele proramului in sine.

Consiliu
de conducere
  • Președinte:
   Codruț Mirică
  • Vice Președinte:
   Mihai Jalbă
  • Vice Președinte:
   Florentina Radu
  • Secretar:
   Florentina Simona Atanasiu
  • Secretar:
   Ana Maria Șoga
  • Consilier:
   Nicolae Păun
Sedii
ascor galati
 • Birou Administrativ
  in cadrul Centrului Eparhial
 • Capela Studenților
  Campusul Univ. A.I.Cuza
  Căminul H
 • Centru Activitați Culturale
  Cămin LSG, mansarda
 • Atelier de Creatie
  Campusul Univ. A.I.Cuza
  Cămin A, demisol
 • Atelier de Pictura
  Campusul Univ. A.I.Cuza
  Cămin A, demisol

Calendar